A technológia világában gyakran bukkannak fel a "hagyományos számítógép" és a "kvantumszámítógép" kifejezések, amelyeket általában az óriási változásokkal kapcsolatos beszélgetések kísérnek a számítási teljesítmény és a problémamegoldás területén. Ahhoz, hogy megértsük ezt a két számítástechnikai paradigmát, először néhány alapvető különbséget kell felfedeznünk közöttük.
Hagyományos Számítógép
A hagyományos számítógép az, amit …
tovább
Megjelenés: 2024.09.05.
Európa Vega rakétája ma este (szeptember 4.) sikeresen teljesítette utolsó küldetését. A Franciaországban működő Arianespace üzemeltetésében álló Vega rakéta Európa Űrközpontjából indult Kourou-ban, Francia Guyanában helyi idő szerint 21:50-kor (EDT). A rakéta fedélzetén a Sentinel-2C Föld-megfigyelő műhold volt, amelyet a tervek szerint 57,5 perccel az indítást követően állítottak …
tovább
Megjelenés: 2024.09.05.
A Saturnusz szeptember 7-én és 8-án oppozícióba kerül, vagyis a Föld és a Nap ellentétes oldalán fog elhelyezkedni. Ez az időszak a legalkalmasabb arra, hogy megfigyeljük a bolygót, mivel ekkor lesz a legnagyobb és a legfényesebb.
A Saturnuszt a legjobban egy háztáji teleszkóppal vagy erős távcsővel lehet megfigyelni, mert puszta …
tovább
Megjelenés: 2024.09.02.
NASA legújabb missziója felfedezte a Föld ambipoláris elektromos mezejét, amely kulcsfontosságú az atmoszférikus dinamikák megértéséhez és más lakható világok felfedezéséhez. Egy rakétacsapat először sikeresen detektálta a Föld ambipoláris elektromos mezejét: egy gyenge, bolygó méretű elektromos mezőt, amely ugyanolyan alapvető a Föld számára, mint a gravitáció és a mágneses mezők.
Ez …
tovább
Megjelenés: 2024.09.01.
Az agyunk legalább három másolatot készít egy adott emlékről, amelyek különböző mértékben tartósak és hozzáférhetőek. Egyes másolatok biztonsági mentésként szolgálnak, és kezdetben nehezen hozzáférhetőek, de idővel erősödnek. Más másolatok gyorsan elérhetők és könnyen módosíthatók, de hamar elhalványulnak. Kutatások szerint mindez attól függ, hogy az emlékek az agy mely neuroncsoportjaiban vannak …
tovább
Megjelenés: 2024.08.29.
A SpaceX Polaris Dawn küldetés, amely egy ambiciózus ötnapos utazás a Föld felső orbitális régióiba, egy héliumszivárgás észlelése miatt 24 órával elhalasztásra került. A kilövést eredetileg kedden tervezték, de most szerdán hajnali 3:38 és 7:09 között várható a NASA Kennedy Űrközpontjából Floridában. Ez lesz Jared Isaacman milliárdos vállalkozó …
tovább
Megjelenés: 2024.08.27.
A NASA asztronautája, Matthew Dominick, aki körülbelül négy hónapja él a Nemzetközi Űrállomáson, lenyűgöző képet készített a Hold lenyugvásáról a Csendes-óceán felett. Azóta, hogy megosztotta, a kép már több mint 400 ezer megtekintést és ötezer lájkot gyűjtött. A fotó a Hold gyönyörű látványát mutatja, kék árnyalatokkal a felhők és a …
tovább
Megjelenés: 2024.08.26.
A tudósok végre választ adtak egy régi kérdésre: a Hold belseje nem zöld sajt, hanem egy szilárd vasgömb. Egy 2023 májusában közzétett átfogó vizsgálat kimutatta, hogy a Hold belső magja szilárd, és sűrűsége hasonló a vaséhoz. Ez a felfedezés előre mozdíthatja a Hold történetének, és ezzel együtt a Naprendszer történetének …
tovább
Megjelenés: 2024.08.23.
Az 1940-es évek végén és az 1950-es évek elején forradalom zajlott az amerikai katonai repülőgépek tervezésében a sugárhajtómű feltalálásának köszönhetően. Ahhoz, hogy a repülőgépek nagyobb sebességet és magasságot érjenek el, erős sugárhajtóművek mellett új anyagokra és gyártási módszerekre volt szükség. Ezen gyártási módszerek egyik ígéretes fejlődése a nagy méretű kovácsolt …
tovább
Megjelenés: 2024.08.21.
Oroszország augusztus 14-én, szerdán sikeresen felbocsátotta a 89. Progressz MS-28 teherűrhajót a Nemzetközi Űrállomásra (ISS). A pilóta nélküli teherűrhajó a kazahsztáni Bajkonur kozmodrómról indult egy Szojuz rakétával helyi idő szerint 8:20-kor (EDT szerint 11:20-kor). Az MS-28, amelyet a NASA 89P-ként is ismer, közel három tonna élelmiszerrel, tudományos felszereléssel …
tovább
Megjelenés: 2024.08.15.